Кошик
Немає відгуків, додати
На даний час діють знижки на всю продукцію УкравітЗнижки
ТОВ "Агро-Лайф Україна"
Черкаська область Умань вул. Дерев'янка, 5/7

РЕГУЛЯТОРИ І СТИМУЛЯТОРИ РОСТУ РОСЛИН

У будь-якій рослині є певний набір фітогормонів, кожен з яких відповідає за власний процес в життєдіяльності рослини. Прикладом таких можна назвати найбільш відомі багатьом з нас гібереліни, цитокініни і ауксини. Кожен з названих фітогормонів відає певним процесом. Так, гібереліни відповідають за цвітіння рослин і плодоношення, ауксини регулюють освіту кореневої системи і обмін речовин, а цитокініни відповідають за ріст бруньок і пагонів.

Завдяки виділенню вченими гормонів рослин, вдалося найбільш вдало підійти до питання поліпшення і деякої трансформації агротехніки, в якій тепер цілком можуть взяти участь спеціальні речовини, які є аналогами фітогормонів. Це стимулятори росту і регулятори.

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:
1 2

СТИМУЛЯТОРИ РОСТУ

Стимулятори росту, а точніше було б їх назвати регуляторами росту, останнім часом набувають все більшої популярності. І справа не тільки в тому, що вони сприяють зростанню врожайності - вони забезпечують підвищену якість наших овочів і фруктів. Стимулятори росту успішно використовуються в садівництві, виноградарстві та овочівництві для прискорення вкорінення при розмноженні, зменшення переджнивного опадання плодів, з метою затримки цвітіння, проріджування квіток і зав'язей, для уповільнення проростання бульб, коренеплодів і цибулин при зберіганні, для боротьби з бур'янами і т.д . Але, як будь-які біологічно активні речовини, регулятори росту вимагають дуже обережного поводження з ними. Передозування цих сполук дуже небезпечна: можна не тільки не отримати очікуваного ефекту, але зіткнутися з прямо протилежним результатом. Більшість з біологічно активних речовин в низьких і дуже низьких концентраціях грають роль стимуляторів росту, сприяють підвищенню імунітету, активізують плодоношення. У високих концентраціях ці ж препарати надають дії, що пригнічують фізіологічні процеси в рослині. Так що краще трохи недодати, ніж передати.

 

Особисто я, з усього цього арсеналу, використовую гумінові добрива, гетероауксин, Корневін, бурштинову кислоту, епін, Биостим, Сілк, іммуноцітофіт, циркон, цитов, іноді гиббереллин. Можна використовувати СОК АЛОЕ. Однак при використанні соку алое потрібно враховувати біологічну сумісність рослин. Особливо сприятливий сік алое для насіння томатів. Він може бути використаний для замочування насіння баклажана, капусти і салату, але не годиться для обробки насіння перцю, луків, селери і гарбузових культур. Для замочування використовують нерозбавлений сік алое, отриманий з трирічних або ще більш старого листя, що мають інтенсивне зелене забарвлення. Чи не підійдуть посвітлілі або пожовкле листя і листя з сухими кінчиками. У багаторічної рослини обламують нижні листки і поміщають на тиждень в холодильник, після чого з них вичавлюють сік. Замочування в соку алое не замінює знезараження, воно повинно проводитися після прогрівання насіння. Насіння томату витримують в соку алое 24 години, а потім висівають або поміщають на пророщування, що не відмиваючи від соку.

 

Тобто я намагаюся використовувати те, що найбільш безпечно. Хоча найбільш вивчені тільки гумінові добрива, про яких можна зовсім виразно говорити, що в тварин організмах і в організмі людини вони виявляють позитивний фізіологічний ефект.

 

Гумінових добрив (в нашому регіоні це «Теллура» і «Флора») - отримують з природної сировини: торфу, бурого вугілля, сапропелю. У складі цих добрив міститься азот, фосфор і калій, але їх настільки мало, що говорити про них, як про джерело NPK не доводиться. Гумінові речовини, внесені з добривами цього типу перш за все змінюють фізичні властивості ґрунтів: підвищується влагоемкость легких грунтів, водопроникність важких, поліпшується структура грунту, зменшується її щільність. Спостерігається посилення мікробіологічної активності грунту, причому як в перший рік внесення добрив, так і згодом. Одночасно зі збільшенням чисельності мікроорганізмів посилюється і ферментативна активність грунту, що, в свою чергу, збільшує рухливість поживних елементів грунту. Таким чином, застосування гумінових добрив істотно змінює умови ґрунтового живлення рослин, викликаючи активне посилення процесів мобілізації поживних речовин в засвоювання для рослин формі.

 

Гетероауксин (з групи ауксинів) - стимулює коренеутворення. Для цього кореневу систему рослин перед посадкою замочують на 8-24 години в водному розчині гетероауксину. Після посадки корисно полити рослину цим розчином. Для підвищення ефективності дії гетероауксину при вкорінені живці проводять спільну обробку рослин цирконом (1 ампула на 1 літр води) і гетероауксином (200мг на 1 літр води).

 

Використовують його також для стимуляції плодоутворення і отримання безнасінних плодів. Концентрація гетероауксину для обробки насіння моркви - 600мг на 1 літр розчину, столового буряка - 800мг, томатів, огірків - 500мг / л. Підсилює дію гетероауксину спільне застосування з вітамінами. До речі та інші стимулятори (наприклад, бурштинову кислоту) рекомендують застосовувати спільно з вітамінами. Стимулятори змішують з вітамінами в співвідношенні 600мг / л гетероауксину + 100мг вітаміну В1 або таку ж кількість нікотинової кислоти, або ж всі три компоненти. Насіння моркви, буряка, цибулі обробляють таким розчином 10-12 годин.

 

ЯНТАРНА КИСЛОТА - стимулює плодоутворення. Обприскування рослин картоплі 0,01% розчином янтарної кислоти прискорює зацвітання, картопля менше вражається фітофторозом, урожай збільшується на 35-50кг з сотки. Використовують бурштинову кислоту і для обробки томатів. Обприскування рослин для підвищення продуктивності проводять в період бутонізації (40-60мг / л) і повторюють тричі. Інтервал між обробками - 7 днів. Витрата розчину 2 літри на сотку.

 

Корневином - аналог гетероауксину. Перед посадкою, для кращої приживлюваності, кореневу систему рослин опудривают корневіном.

 

Епін (зараз у продажу з'явився Епін-Екстра) - антистресовий препарат. Відноситься до групи брассінолідов. Це гормони, які підтримують в нормі імунну систему рослин, особливо в стресових ситуаціях: знижені температури, заморозки, затоплення, посуха, хвороби, дія пестицидів, засолення грунту і т.д. Брассіноліди містяться в кожній рослинній клітці, але їх природний рівень в зміненій екологічної ситуації часто виявляється недостатньо високим для підтримки імунітету і нормального розвитку рослини протягом усієї вегетації. Насіння, оброблені Епін, швидше проростають, а розсада, отримана з такого насіння, має імунітет до багатьох поширених захворювань (чорна ніжка, фітофтороз, ризоктоніоз, борошниста роса і т.д.). До того ж рослини стають більш стійкими до змін погоди і навіть до таких несприятливих явищ, як посуха, заморозки, хімічне забруднення грунту. Важливо і те, що вирощена продукція відрізняється високою якістю і зниженим вмістом важких металів, нітратів, залишкових пестицидів. Встановлено також, що препарат має активізує впливом на побегообразованіе плодово-ягідних культур, винограду, квітів, декоративних чагарників.

 

Для приготування розчину вийняту з холодильника фасовку струшують і прогрівають 30 хвилин при кімнатній температурі або 2-3 хвилини в руці, в результаті чого зникає осад і вміст пробірки стає прозорим. Пробірку кілька разів енергійно струснути. Обробку Епін завжди проводять після знезараження насіння (наприклад прогрівання в гарячій (+ 50-52 градусів) воді 20-25 хвилин, потім на 3 хвилини в холодну воду). Але тут потрібно пам'ятати, що після обробки гарячою водою 20-30% насіння можуть втратити схожість, тобто загинуть слабкі.

 

Насіння більшості овочевих культур замочують з розрахунку 3-6 крапель на 50 мл теплої кип'яченої води. Для замочування бульб і цибулин - 1 ампула на 2 літри води. Витримують насіння, бульби, цибулини в розчині Епін 18-24 години. Після цього насіння або підсушити і висівати, або покласти на пророщування в талій воді.

 

Біостом - регулятор росту природного походження (витяжка з рослин). Являє собою комплекс фітогормонів ауксинового і гібберелліновой природи. Биостим рекомендується застосовувати для прискорення проростання насіння (передпосівна обробка), при пікіровки і висадці розсади, для поліпшення вкорінення саджанців. Отже, Биостим є хорошим адаптогеном: він зміцнює імунну систему рослини і допомагає йому пережити несприятливі періоди життя, впоратися із захворюванням. Обприскування рослин біостімом сприяє прискоренню зростання і підвищення врожайності рослин.

 

Силка - природний фунгіцид і стимулятор росту. Збільшує врожайність овочевих культур на 25-30%, сприяє підвищенню життєстійкості рослин в екстремальних кліматичних умовах (посуха, заморозки), скорочує захворюваність рослин фітофторозом, несправжньої борошнистої росою, бурою іржею, кореневою гниллю, вілтом, чорної бактеріальної плямистості і т.д. Сілк застосовують на томатах, огірку, капусті, цибулі, картоплі.

 

ІММУНОЦІТОФІТ - препарат, який сприяє значному підвищенню імунітету рослин і їх опірності багатьом поширеним захворюванням: фітофторозу, альтернаріозу, ризоктониозу, різних видів парші, чорної ніжки, борошнистої роси, бактеріозів і т.д. Речовина ауксинового природи. Стимулює ростові процеси. Препарат використовують як в період передпосівної обробки насіння і бульб, так і в період вегетації рослин. Після обробки підвищена опірність хворобам зберігається протягом одного-двох місяців. Іммуноцітофіт призначений для обробки картоплі, томатів, огірків, капусти, цибулі, а також плодових і ягідних культур, винограду, квітів.

 

ЦИРКОН - регулятор росту і розвитку рослин, корнеобразователь, індуктор цвітіння. Отримано з рослинної сировини. Підвищує схожість і енергію проростання насіння. Прискорює цвітіння, ріст і розвиток рослин на 5-10 днів. Терміни дозрівання скорочуються на 1-2 тижні. Врожайність зростає на 35-60%. Застосування циркону різко знижує ступінь ураження такими захворюваннями, як фітофтороз картоплі і томатів, пероноспороз огірків, парша картоплі і яблуні, бактеріоз і фузаріоз овочевих та квіткових культур, сіра гниль суниці, і особливо борошниста роса чорної смородини. Має високу корнеобразующій активністю. Сприяє укоріненню розсади і живців. Прискорює їх приживлюваність при пересадках і знижує накопичення важких металів.

 

Для насіння перцю відмінні результати дає 16-18-годинна обробка при температурі 23-25 ​​градусів і при розведенні циркону - 1 крапля на 300мл води; для насіння кукурудзи, огірка і гарбуза - 2 краплі на 300 мл, 10 годин.

 

Цитов (мікродобриво) - містить повний комплекс мікроелементів в органічній формі, найбільш доступною для рослин. Підвищує врожайність плодово-ягідних і овочевих культур, декоративність квіткових культур. Замочування насіння і підгодівлі цітовітом прискорюють проростання насіння і ріст рослин, підвищує стійкість рослин до несприятливих умов вирощування і перезимівлі. Знижують опадання зав'язі, запобігають відмирання точок росту і захворювання підгодовуваних культур такими хворобами як хлороз, різні плямистості листя, "розеточность" плодових, гнилі і т.д.Наібольшій ефект досягається при спільному обробітку насіння, розсади і вегетуючих рослин Епіне-ЕКСТРА і ЦІТОВІТОМ, а для коренеплодів цирконію з ЦІТОВІТОМ.

 

Гиббереллинов (в даний час виявлено близько 60 різних гиббереллинов) - впливає на роботу хромосомного апарату. Здатний в значній мірі впливати на довжину стебла. При цьому він може стимулювати як поділ клітин, так і їх розтягнення. При цьому гиббереллин не впливає на зростання кореня, а в підвищених концентраціях у водному культурі навіть погіршує стан коренів. Гіберелін активує також проростання насіння, ріст плодів, затримує почервоніння томатів. Відомо, що сплячі бруньки і насіння ряду видів виводяться зі стану спокою дією знижених температур. Температурний фактор в цих випадках може бути замінений обробкою гиббереллином. Для проростання світлочутливих насіння необхідно дію світла. Воно також може бути замінено гиббереллином. Гіберелін використовують для підвищення врожайності кішмішних (безнасінних) сортів винограду, що характеризуються порівняно дрібними ягодами. Обприскування виноградної лози розчином 30мг на 10 кв.м.) під час цвітіння або через 5-7 днів після закінчення сприяє збільшенню розміру ягід в 1,5-2,5 рази і підвищення врожайності на 50-100%. До того ж на кілька днів прискорюється дозрівання винограду. Але, справедливості заради, треба сказати, що кишмиш з обробленого винограду - гірше. Позитивно діє гиббереллин і на деякі насіннєві сорти винограду: збільшується кількість ягід, зростає малосемянность і бессемянность, розпушується кисть (що знижує ураженість ягід фітопатогенами), прискорюється дозрівання. З метою підвищення врожайності гиббереллин використовують і для обробки плантацій суниці.