Кошик
Немає відгуків, додати
На даний час діють знижки на всю продукцію УкравітЗнижки
ТОВ "Агро-Лайф Україна"
Черкаська область Умань вул. Дерев'янка, 5/7

РОДЕНТИЦИДИ та ФУМІГАНТИ

Родентициди - збірна назва засобів захисту рослин, що складається з двох слів: rodent - гризун і cide - скорочувати (смисловий переклад - засоби, що скорочують чисельність гризунів).

Гризуни дуже давно знаходяться в протистоянні з людиною. Знищуючи запаси і пошкоджуючи культурні рослини, вони завдають великої економічної шкоди, поряд з іншими шкідливими організмами.

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:

Шкідливі об'єкти родентицидів

Родентициди застосовують проти наступних груп шкідників:

· Гризуни, які пошкоджують сільськогосподарські культури в процесі вирощування: Полівка звичайна, Полівка східноєвропейська, Полівка громадська, Полівка водяна, Миша польова, Миша лісова, Миша желтогорлая. (Фото)

· Гризуни, які пошкоджують урожай сільськогосподарських культур при зберіганні: Сірий пацюк, Миша хатня.

· Гризуни, які мають санітарно-епідеміологічне значення - синантропні види і види, які виявляються в приміщеннях (житлові будинки, дитячі та лікувальні установи, харчові підприємства) і складах в період сезонних міграцій: Сірий пацюк, Чорна щур, Домова миша, Сірий хом'як, Джунгарський хом'як , Руда полівка, Звичайна полівка, Східноєвропейська полівка, Польова миша і тп.

Класифікація родентицидів

Залежно від швидкості дії (ступенем токсичності)

 

родентициди, виділяють:

· Засоби гострої дії: викликають загибель 100% гризунів за проміжок часу від кількох хвилин до кількох днів - α-нафтілтіокарбамід, фосфід цинку, фуміганти.

· Засоби підгострого і хронічного дії: досить довгий час накопичуються в організмі і викликають ефект, тільки досягнувши певної концентрації. Термін настання ефекту - до декількох тижнів. [5]

За хімічною будовою

 

родентициди бувають:

· Органічного походження

o антикоагулянти крові

§ антикоагулянти першого покоління (варфарин, індандіонового ряд: етілфенацін, діфацінон, тріфенацін, хлорфцінон, тетрафенацін)

§ антикоагулянти другого покоління (кумариновий ряд: бромадіолон, флокумафен, бродіфакум)

o похідні тіосечовини (крисид)

· Неорганічного походження (фосфід цинку). [1] [5]

Як «побічних» родентицидів використовують також речовини, які входять до складу харчових приманок. Зокрема, препарати на основі фосфіну використовується для фумігації зернопереробних підприємств; метою фуміганта є комахи, проте при такій фумігації гинуть і гризуни, які не встигли покинути обробляється приміщення.

Спосіб проникнення і механізм дії

Родентициди знищують гризунів при вступі до шлунково-кишковий тракт або, рідше, інгаляційно (фуміганти). Кишкові родентициди з'їдаються шкідниками разом із сумішами харчових продуктів, до яких додають хімічні препарати, а інгаляційні безпосередньо вдихаются в легені. Засоби, що використовуються для газації (фумігації), важчий за повітря, тому вони легко проникають в нори і інші місця проживання гризунів. [5]

 

Механізми дії різних родентицидів відрізняються:

· Фосфід цинку при змочуванні кислотами утворює токсичний газ (фосфін), що викликає отруєння гризуна. [1]

· Крисид пошкоджує легеневі судини і порушує процеси дихання;

· Антикоагулянти знижують згортання крові, блокуючи тромбін і викликає підвищену кровоточивість у тварини, що приводить до їх загибелі. [4]

· Хлор та інші задушливі гази надходять через дихальні шляхи і викликають гостру асфіксію. [5]

· Фосфин при вдиханні всмоктується в кров через легеневі капіляри, паралізує нервову систему і порушує багато процесів метаболізму, надаючи гостре і швидке токсичну дію. [3]

Родентициди - Отруєна принада

отруєна принада

препаративні форми

Вельми різноманітні. Залежно від змісту діючої речовини, родентициди випускаються у вигляді:

· Концентратів препаратів;

· Готових форм випуску;

· Приготованих форм застосування. (Відео)

За фізико-хімічними властивостями:

· Дуст: порошок з діючих речовин, змішаний з наповнювачами (каолін, крохмаль, тальк);

· Рідина: масляний, водний, спиртовий розчин діючої речовини;

· Піна: волога рідка маса, насичена повітрям;

· Гель: рідке желе з діючої речовини, води, гелеутворювача і атрактантів;

· Паста: м'яка волога субстанція, найбільш зручна для створення родентицидний покриття і складається з діючої речовини, пластифікатора (як правило, тальк) і пастообразующіх речовини (зазвичай це вазелін);

· М'які брикети: м'яка, податлива, тістоподібної маса;

· Тверді конкреції: блоки, гранули, зерно. [5]

Родентициди - Готові приманки

готові приманки

способи застосування

Способи застосування родентицидів діляться на дві великі групи: приманочного і беспріманочние.

приманочного прийом

 

Готуються отруєні приманки, поїдається гризунами (або розкладаються готові). Ці приманки бувають декількох видів:

1. Сухі приманки

· Порошкоподібні (порошок): антикоагулянти крові непрямої дії плюс мука (пшенична, вівсяна, ячмінна), цукор і вівсяні пластівці. Є високоефективними, особливо в боротьбі з щурами.

· Зернові (в тому числі капсули): зерно, цільне або подрібнене, або суміші зерен.

· Парафінованих (в тому числі брикети, тверді брикети): суміш зерен в парафіні з додаванням цукру і рослинного масла. Особливо актуальні для місць з підвищеною вологістю.

· Гранульовані (в тому числі гранули): Сформовані зернові суміші.

· Тістоподібний (в тому числі м'які брикети): борошно, рослинне масло і цукор в тістоподібному вигляді. Для зерноїдних гризунів така приманка вважається найбільш привабливою.

Вологі приманки. Яд гострої дії в суміші з крихтами хліба або каші з додаванням рибного або м'ясного фаршу. Найчастіше застосовуються в разі поганого поїдання сухих приманок, рекомендуються після попереднього прикорму приманками без вмісту отрути.

3. Рідкі приманки. 5-10% розчин цукру у воді, молоці, пиві або інший привабливою для гризунів рідини. Зверху на рідину наносять концентратантікоагулянта, розчинений в рослинній олії, або розводять в ній водорозчинні отруйні речовини (варфарин та ін.) Такі приманки розрізняються в ємності в місцях, де мало вологи.

Беспріманочний прийом

 

Отрутою покриваються поверхні в місцях частого відвідування гризунами (нори, ходи сполучення), він потрапляє на покриви і злизує при умовно і їжі. Важливо, щоб речовини для такого прийому були якомога менш небезпечні для інших тварин і людини, навіть якщо обробка проводилася в малодоступних для них місцях: багато отрути діють повільно, тому гризуни встигають рознести їх за межі оброблених ділянок. Найчастіше з такою метою застосовується порошкоподібних форма препарату з наповнювачем або без.

Родентицидний покриття бувають різними:

· Родентицидний дуст зроблені з антикоагулянтів 1 або 2 покоління з порошкоподібними наповнювачами на зразок крохмалю, борошна, соєвого борошна і т.д., їх значення полягає в тому, щоб забезпечити прилипаемость отрути до Покрови шкідника. Найбільш сильно до шкіри і шерсті пристають силікагель і тальк. Дуст запилюють поверхні, де переміщаються гризуни. Нерідко для збільшення «відвідуваності» оброблених ділянок застосовуються приманки без отрути, які залучають звірків.

· Родентицидний пасти готуються на основі препаратів гострої дії, в першу чергу, α-нафтілтіомочевіни. Яд змішують з прилипає основою (вазелін, маргарин, солідол і інші технічні мастила). Пасти особливо хороші при боротьбі з стійкими популяціями гризунів.

· Родентицидний піни: варфарин і діфацінон в суміші з формотворними речовинами. Найкраще прилипають, але, на жаль, діють не більше 2 тижнів, тому не підходять для обробки з метою довгострокової дії.

У боротьбі з сірими щурами необхідно чергувати приманочного і беспріманочний прийом, так як ці тварини добре розпізнають всі покриття. [5]

Дія родентицидів на інших тварин і людини

Багато засобів є високотоксичними для людини і тварин, в зв'язку з чим під час обробки необхідно дотримуватися запобіжних заходів. Втім, є і малонебезпечні препарати. Наприклад, приманки з речовинами антикоагулянтної дії можуть застосовуватися в житлових приміщеннях, лікувальних, дитячих і харчових об'єктах. [4]

 

При отруєнні родентицидний речовиною слід звернутися за медичною допомогою в екстреному порядку і, при можливості, до її прибуття самостійно провести ряд невідкладних заходів:

1. Відсторонення від контакту з отруйною речовиною, механічне видалення токсинів з організму. Якщо отруєння сталося отруйними парами, людини слід вивести на відкрите повітря. При попаданні речовини в шлунково-кишковий тракт необхідно провести негайне промивання шлунка до чистих вод. При контакті препарату зі шкірою та слизовими його треба змити великою кількістю води.

2. Використання сорбентів, фармакологічне видалення препарату з організму. Після промивання шлунка пацієнту слід дати активоване вугілля (1 таблетка на 10 кг маси) і будь-швидкодіючий проносне, щоб зв'язати і вивести отруту.

3. Використання специфічних антидотів. Якщо це можливо (тобто антидот існує), його вводять, як правило, вже на етапі спеціалізованої медичної допомоги. [2] Наприклад, при отруєнні антикоагулянтами застосовують вітамін К (вікасол). [4]

4. Звернення до лікаря, навіть якщо отруєння існує в легкій формі.