Кошик
Немає відгуків, додати
На даний час діють знижки на всю продукцію УкравітЗнижки
ТОВ "Агро-Лайф Україна"
Черкаська область Умань вул. Дерев'янка, 5/7

ІНСЕКТИЦИДИ

Численні шкідники, харчуючись рослинами, істотно зменшують, а в деяких випадках можуть і повністю знищити врожай. Пошкоджуючи вегетативні та генеративні органи рослин, крім завдання прямих збитків врожаю і його якості, шкідливі комахи є переносниками збудників багатьох вірусних захворювань. Інсектициди призначені для захисту рослин від шкідливих комах. Контролюючи чисельність шкідників, інсектициди до допомагають запобігти втратам врожаю і покращити його якість.

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:
1 2 3

За характером проникнення в організм комах-шкідників інсектициди діляться на три групи (при цьому потрібно врахувати, що більшість з них «користується» кількома шляхами одночасно). Отже:

Контактні інсектициди - вбивають шкідливих комах при зовнішньому контакті з будь-якою частиною їх тіла. Захищають тільки ті частини рослини, на які вони наносяться, сильно залежать від опадів і володіють тільки захисною дією.

Кишкові інсектициди - проникають в кишечник комахи через органи харчування і вражають отрутою, який всмоктується в його організм.

Системні інсектициди - здатні пересуватися по судинній системі рослин. Їх нищівну силу настає при використанні комахою в їжу отруєних частин рослини. У цьому сенсі системні інсектициди наближаються до кишкових. Вони швидко поглинаються рослиною, і тому їх ефективність не сильно залежить від опадів.

Деякі інсектициди викликають закупорку дихальних шляхів комахи, внаслідок чого воно гине від асфіксії.

Інсектициди суцільної дії застосовують для боротьби з різними видами комах-шкідників одночасно.

Інсектициди вибіркової дії використовують тільки проти певного виду шкідників. До таких інсектицидів відносяться:

Антигельмінтики - хімічні препарати, що застосовуються для боротьби з паразитичними черв'яками на рослинах і у тварин.

Нематоциди - хімічні препарати для боротьби з круглими хробаками нематодами.

Акарициди - хімічні препарати, що застосовуються для боротьби з кліщами. Розрізняють дві групи акарицидів:

§ специфічні акарициди, які діють тільки на кліщів і неактивні проти інших членистоногих;

§ інсектоакарициди, діючі не тільки на кліщів, але і на інших комах.

В ряду акарицидов є багато препаратів вибіркової дії. Є препарати, активні проти рослиноїдних кліщів і практично безпечні для іксодових кліщів, перемогти яких допоможуть інсектоакарициди.

Зверніть увагу: При систематичному використанні інсектицидів однієї групи неминуче виникає так звана резистентність у шкідливих організмів. Під цим терміном звичайно розуміють стійкість різних організмів до тих чи інших хімічних препаратів. Особливо часто така стійкість спостерігається у швидко розмножуються видів, які мають дуже короткий цикл розвитку. Для профілактики появ стійкості потрібно чергувати інсектициди різних груп. Тому якщо в колекції з'явився шкідник, якого не вдається вивести підходящим засобом, варто спробувати застосувати інсектицид, застосовуваний проти цього ж шкідника, але з іншої групи.

В даний час замість хімічних речовин розробляють аналогічні препарати рослинного або органічного походження (бактеріальні, вірусні та ін.), Які за своєю ефективністю не поступаються хімічним, але впливають, як правило, тільки на певну групу шкідників і безпечні для інших видів комах і теплокровних тварин , включаючи людину.