Кошик
Немає відгуків, додати
На даний час діють знижки на всю продукцію УкравітЗнижки
ТОВ "Агро-Лайф Україна"
Черкаська областьУманьвул. Гайдамацька, 3/1, офіс 204

ГЕРБІЦИДИ

Хімічні препарати (або їх композиції), використовувані для боротьби з небажаною рослинністю. Широке застосування цих речовин в сільському господарстві привело до істотного збільшення врожаю.

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:
1 2 ... 5

Особливості внесення гербіцидів

   Практика показує, що тільки 50% ефективності дії гербіциду залежить від якості самого препарату. А ще 50% - від того, як і коли він вноситься. Таким чином, якщо ми хочемо досягти бажаного, треба не тільки правильно вибрати необхідний гербіцид, але і забезпечити умови його внесення. На ефективність гербіцидів впливають температура, опади, стадія розвитку бур'янів, типу обраних форсунок, кількість робочого розчину, вміст органіки в грунті і багато інших чинників. Тому тут варто дати кілька загальних рекомендацій щодо внесення гербіцидів.

грунтові гербіциди

   Вони діють на проростають з насіння рослини, тому можуть контролювати тільки однорічні бур'яни. Винятком може бути Люмакс, який має здатність діяти проти багаторічних та однорічних дводольних бур'янів при обробці їх по сходах.

   Грунтові гербіциди мають подовжену дію і можуть стримувати кілька хвиль бур'янів. Цим вони вигідно відрізняються від страхових препаратів, дія яких поширюється тільки на пророслі рослини. Тому використання ґрунтових гербіцидів дозволяє значно повніше розкритися біологічному потенціалу культурних рослин без шкідливого впливу з боку бур'янів.

   Що слід пам'ятати при застосуванні ґрунтових гербіцидів? Їх ефективність у меншій мірі залежить від коливання температур. Якщо погодні умови сприятливі для зростання бур'янів, то препарат буде стримувати їх розвиток. Але слід мати на увазі, що при застосуванні фунт гербіциду в умовах холоду, посухи, коли рослини не можуть проростати, буде відбуватися розкладання діючої речовини і при настанні сприятливих умов ефективність препарату може знизитися внаслідок зменшення його кількості в грунті.

   Грунтові гербіциди бажано заробити в грунт відразу після внесення, на глибину 3-5 см, де знаходиться основна маса проростає насіння бур'янів. Цей захід, по-перше, дозволяє перенести препарат в більш вологий шар грунту, де його дію буде більш ефективною, а по-друге, зменшить знос гербіциду разом з пилом при вітрової ерозії. При внесенні робочий розчин проникає на глибину лише 0,2-0,3 мм і може бути легко роздутий вітром. В такому випадку проблема неефективності полягати не в гербіцидів, а в його відсутність.

   Зазвичай, грунтові гербіциди вносять до або після посіву, але до сходів культури. На кукурудзі та сорго такі грунтові гербіциди, як Примекстра Голд, Примекстра Т2 Голд і Люмакс можуть бути використані по сходах в фазу 3-5 листків.

Важливим моментом при використанні грунтових гербіцидів є якість підготовки грунту. Наявність великих грудок значно зменшить ефективну дію препарату. Тому слід ретельно розробити грунт для внесення базових гербіцидів.

Страхові або зійдуть гербіциди

   Їх вносять по вегетуючих рослинах і бур'янах. Більшість з цих препаратів знищують тільки ті рослини, які проросли, і не в змозі контролювати нову поросль. Тому треба витримати час. поки проросте велика частина бур'янів, що може зашкодити культурної рослині. Також в період, коли необхідно вносити ці препарати, можуть скластися несприятливі погодні умови, коли вносити їх або неможливо (дощова погода) або недоцільно (посуха, холод) внаслідок стресового стану бур'янів. А зволікання з внесенням знову-таки впливає на врожайність культури.

   У той же час, ми бачимо види бур'янів проросли і можемо підібрати оптимальний гербіцид або їх суміш. До того ж. за рахунок страхових гербіцидів можна ефективно боротися з багаторічними бур'янами.

   Слід також не забувати, що страхові гербіциди мають обмежене вікно програми, і не можуть бути використані в фази розвитку культури, щоб не викликати фітотоксичну дію. До того ж, різні препарати діють в певному діапазоні температур. Так, наприклад, Логран починає контролювати пророслі бур'яни при температурі 5 ° С, а Діален Супер починає діяти з 15 ° С.

   При використанні страхових гербіцидів слід враховувати, що деякі з них (Фюзілад Форте, Ураган Форте) мають в своєму складі сурфактанти, ефективність дії яких залежить від концентрації робочого розчину. Тому при використанні таких препаратів обсяг робочого розчину не повинен перевищувати 200-250 л / га.

Основними правилами при сплаті страхових гербіцидів є:

Вносити препарати слід в обумовлені регламентом терміни розвитку культури;

Не вносити препарати, коли бур'яни або культура знаходяться в стресовому стані;

Дотримуватися температурного режиму внесення;

Вибирати оптимальні (найбільш уразливі до дії гербіцидів фази розвитку бур'янів)

Широко використовувати бакові суміші, оскільки різні гербіциди мають різний спектр ефективно контрольованих бур'янів;

Мати на увазі можливу післядія на наступні культури в сівозміні;

Враховувати рівень фітотоксичних впливу на культурну рослину.

 

Гербіциди суцільної дії

   Ця група препаратів знищує всі рослини, на які потрапляє препарат, в тому числі культурні. їх використовують до сходів культури або при підготовці поля під посів і для десикації посівів перед збиранням врожаю. Вони бувають системної (Ураган Форте) або контактної дії (Реглон Супер). Препарати системної дії ефективно знищують не тільки однорічні, а й багаторічні рослини. Вони діють на підземні стебла або кореневища, не даючи можливості подальшого відростання. Але між обробкою препаратом і механічним обробітком ґрунту повинен пройти певний час, поки препарат «спуститься» з верхньої частини рослини в нижню. Для Ураган Форте цей час досить короткий - 7-10 днів.

   Контактні гербіциди діють на ту частину рослини, куди потрапив робочий розчин. І щоб досягти високої ефективності від цих препаратів, треба повністю покрити робочим розчином всю рослину. Тому вибір кількості робочого розчину залежить від типу обприскувачів, вибору форсунок, площі листкової поверхні рослин. Контактні гербіциди найбільш доцільно використовувати для десикації, тому що вони зменшують збиральну вологу і значно швидше діють. Також вони необхідні при обробці посівів деяких культур, які чутливі до парам гліфосату (буряк, овочі, гречка та деякі інші). Обробка пророслих бур'янів до сходів культури дозволяє рослинам прорости без конкуренції з боку небажаної рослинності.

   При виборі норми внесення препарату слід враховувати типи грунтів (для ґрунтових гербіцидів), фази розвитку бур'янів, можливий синергізм бакових сумішей, рівень чутливості бур'янів до препарату, тип форсунок і інші фактори. Посилити дію препаратів, особливо при використанні в несприятливих умовах, можуть сурфактанти.

Але слід враховувати, що деякі препарати вже мають їх у своєму складі. Треба знати видовий склад бур'янів і рівень ефективності проти них того чи іншого препарату. Слід більш широко використовувати бакові суміші або вже готові промислові комплексні препарати.

   Обов'язковою є правильна налагодження обприскувача, яка повинна забезпечувати рівномірне внесення усіма форсунками. Також слід враховувати умови введення погодні, фітосанітарні, агротехнічні.